Zdalna edycja, reprodukcja i retusz zdjęć

Obróbka zdjęć to obecnie podstawa i jest to stwierdzenie na tyle prawdziwe, że odbywa się ona już w momencie robienia zdjęcia w aparacie korzystając z automatycznych algorytmów. Jest ona jednak co najwyżej poprawna. Dysonans ten zauważamy często po powrocie z wakacji, kiedy przy oglądaniu zdjęć wydają się nam one płaskie i bez polotu w porównaniu do tego co zapamiętaliśmy na żywo. Tylko i wyłącznie ręczna obróbka może wyprowadzić dane zdjęcie na kompletny inny poziom lub je po prostu uratować jeżeli wybraliśmy złe parametry. Załóżmy więc, że zrobiłeś sam zdjęcia swojej nieruchomości a nie masz czasu na spotkanie ze mną na sesję lub masz wspomniane zdjęcia z wyprawy, przy których oglądaniu innym ma opaść szczęka. Nic prostszego; po prostu mi je wyślij a ja zrobię całą magię*.

Zdalna edycja obejmuje prawidłowe skadrowanie obrazu, korektę balansu bieli, jasności, kontrastu, nasycenia kolorów, skompensowanie cieni i świateł, zniwelowanie wad optycznych obiektywu, odszumianie, wyostrzanie oraz usuwanie mikroskopijnych obiektów jak pyłków kurzu czy też innych plamek pojawiających się na matrycy.

Operacjami bardziej kosztownymi będą reprodukcja i retusz zdjęć. Wlicza się w to usuwanie większych obiektów czy też osób ze zdjęć, podmiana tła, renowacja starych zdjęć, łączenie kilku zdjęć w jedno itd.

Z Photoshopem pracuję od 2006 roku, zdjęcia obrabiam na profesjonalnym monitorze graficznym EIZO kalibrowanym periodycznie kolorymetrem co gwarantuje właściwe oddanie kolorów oraz prawidłowe wyświetlanie na wszystkich urządzeniach.

* efekt końcowy uzależniony jest od jakości przesłanego zdjęcia, najlepsze efekty uzyskuje się ze zdjęcia w formacie RAW

Przykłady autorskiej obróbki (jeżeli zdjęcia się nie ładują, spróbuj odświeżyc stronę):

Sesje dla indywidualnych klientów realizuję w Poznaniu oraz okolicach. W przypadku większych zleceń oraz imprez; zakres działania jest w zasadzie nieograniczony.

Masz jakiekolwiek pytania?

Napisz lub zadzwoń, odpowiem jak najszybciej to możliwe.

Social-Media: